REKLAM ALANI
Anasayfa » Küçük Irk Köpeklerimiz » Shih Tzu Yavruları » Satılık Shih Tzu Yavruları

Satılık Shih Tzu Yavruları

Satılık Shih Tzu Yavruları

Shih-Tzu uyanık ve cesur bir köpektir. Zeki ve inatçı bir karaktere sahiptir. Neşeli, dayanıklı, bazen küstah ve kibirlidir. Genellikle çocuklarla iyi anlaşmakla birlikte, sinirlendirildiğinde veya şaşırtıldığında ısırabilir.

Oyuncu, canlı bir yapısı vardır. Yabancılara çabuk ısınır ve her zaman insanlarla birlikte olmak ister. Genellikle diğer petlerle de iyi geçinir. Ev içinde tuvalet eğitiminin verilmesi biraz zaman alabilir ama Shih-Tzu kararlı ve sabırlı bir eğitime yanıt verir. İyi bekçilik yapar ve havlamayı sever. Ancak ev içinde genellikle sessizdir

satılık Shih Tzu Yavruları

satılık Shih Tzu Yavruları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu köpekler genel olarak çocuklarla anlaşmaktadır. Ancak eğer hoşuna gitmeyecek bir hareket yapılırsa saldırganlaşabilir. Bu yüzden küçük çocuklarla bir araya gelmesi doğru olmayacaktır. Aynı zamanda çocuklarla baş başa bırakılmaması gerekir. Aynı zamanda yabancılarla da iyi anlaşan bir köpektir.

Shih Tzu ırkı diğer köpeklerle ve hayvanlarla da oldukça iyi anlaşmaktadır. Genel olarak huysuz bir durumu görülmez.

shih-tzu yavru

shih-tzu yavru

 

Evde beslemeye son derece elverişli olan bu köpek ev içerisinde de sürekli hareket halindedir. Sıcak havaları çok sevmeyen bir ırktır. Egzersiz bakımından değişik özelliklere sahiptir. Yani egzersizlerini yaptırmazsanız hem tembel olur hemde çabuk kilo alır. Tembelliğe meyilli olduğu için sürekli dışarıya çıkartıp hareket ettirmeniz gerekir.

 

satılık shih-tzu yavruları

satılık shih-tzu yavruları

Tüylerinin yoğun ve fazla olması nedeniyle günde en az 30 dakika kadar tüyleriyle ilgilenilmesi gerekir. Baş üstünde bulunan tüyleri toka ile toplamalıdır. Bu sayede köpeğin rahatça görmesi sağlanır. Tüylerini toplayacağınız toka seçimi çok önemlidir. Çok sıkı olan tokalardan uzak durulmalıdır. Tokalar çok sıkı olursa kıllarında ve derisinde sorun yaşanır

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. Hesna dedi ki:

    Fiyati konusunda yardimci olabilirmisiniz tesekkurler

Yorum Yaz