REKLAM ALANI
Anasayfa » Orta Irk Köpeklerimiz » Cocker Yavruları » Satılık amerikan cocker yavruları

Satılık amerikan cocker yavruları

Satılık amerikan cocker yavruları

Irkının özelliklerini iyi şekilde taşıyan amerikan cocker yavrularımız teslime hazırdır. çiftliğimizde devamlı olarak üretilmekte olan cocker yavrularımız için bizlerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çiftliğimizde üretilen yavrularımız veteriner hekimlerimizin kontrolü altında büyümektedirler.

İRTİBAT : 05435865500

amerikan cocker yavruları

amerikan cocker yavruları

Bu ırk Amerika’da av ve iklim şartlarından dolayı tüylerinde kısalmalar görülmüştür. Büyük farklılıklar görülen İngiliz ve Amerikan Cockerlar iki ülkede de tescil edilmiştir.

Sakin yapıları, iyi huyları, oyun sever, sahibine bağlılık, avcı yetenekleri ve gezmekten aşırı derece de zevk aldıkları bilinmektedir.

Enerji düzeyleri orta derecededir. Egzersiz ihtiyaçları vardır. Fakat yoğun olmadığı için günde 2 saatlik yürüyüş yetecektir. Oyunculukları çok iyidir ve başka köpek türleriyle geçimleri de gayet iyidir.

Çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Yabancılara karşı ilk başta temkinli olsalar da daha sonrasında çok iyi anlaşırlar. Sahiplerini çok iyi korurlar. Eğitimleri kolaydır.

satılık amerikan cocker

satılık amerikan cocker

Amerikan Cocker

Ortalama yaşama süreleri 12 yıldır. çok iyi bakıldığı takdirde 15 yıla kadar yaşarlar. Anavatanları Amerika’dır.  Ağırlıkları ortalama erkeklerde ve dişilerde de 10 ila 15 kilogram arasındadır. Bu ırkın boyları da erkek ve dişilerde değişmemektedir.

Ortalama 38 santimetreye kadar çıkmaktadır. Bu ırk 7 türe ayrılmaktadır. Bu türler, Cocker, Clumber, Sussex, Welsh, Springer, İrlanda Su Spaniel, İngiliz Springer ve Field olarak sıralanmaktadır. Av kökenli bu tür özel bir köpek ırkıdır.

1940 yılında Kanada ve Amerika’da üretilmeye başlanmıştır. Kulüpler tarafından yeni bir köpek ırkı olarak kabul görülmüştür.

Çok narin ve hareketli bir köpek ırkıdır. Apartman dairelerinde yetiştirilmesi egzersizleri tam anlamıyla yapıldığı takdirde uygundur.

yavru amerikan cocker

yavru amerikan cocker

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz