REKLAM ALANI
Anasayfa » İlginç Yazılar » Köpekler Rüya Görürmü

Köpekler Rüya Görürmü

Köpekler Rüya Görürmü ?

Evet insanlarda olduğu köpeklerde rüya görebilmektedir.

Köpekler uykularından yaptıkları ilginç hareketler rüya gördükleri içindir. Köpeklerde bizler gibi uykularında rüya görürler. yavru köpekler uykularında 10 dk’da bir rüya görüyorken. Yetişkin olduklarında köpekler rüya görmeleri saatte bire düşmektedir.

“Köpekler rüyasında ne görür?” sorusunun yanıtı köpek sahiplerinin en çok merak ettiği yanıtlardan bir tanesidir. Her ne kadar köpekler ne gördüklerini anlatamasalar da klinik gözlemler ile köpeklerin rüyalarında neler gördüğünü ve uyku modellerinin nasıl olduğunu tahmin etmek mümkündür.

Bir köpek uykuya daldığında nefes alışverişi derinleşir ve daha düzenli hale gelir. Ortalama olarak 20 dakikalık REM uykusundan sonra rüya başlar. Rüya esnasında köpeğin nefes alışverişi düzensiz hale gelebilir ve kasları seğirir. Bazı kişiler bunu köpeklerin rüyada tavşan kovalaması şeklinde değerlendirir.

Köpeğin gözleri, kapalı göz kapakları altında hareket eder ve göz bebekleri yaklaşık olarak bir cismebaktığındaki açıklıktadır. Bu REM uykusunda köpeklerin tıpkı sahipleri gibi rüya gördüğü düşünülmektedir.

Bir insanı REM uykusundayken uyandırdığınızda geneli rüya görmekte olduğunu söyleyecektir.

Köpekler Rüya Görürmü adlı yazımız

kopekler ilginc bilgiler

kopekler ilginc bilgiler

Etiketler:

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz